1993 yılında kendi binasına taşınmış, 2003 yılından itibaren yayın alımı, ödenek artırımı ve personel takviyesi yapılarak  koleksiyon çoğaltılmaya ve bilgiler elektronik ortama aktarılmaya başlanmıştır. Şuanda tamamen elektronik ortamda hizmet veren Merkez Kütüphanemiz bünyesinde 6 birim kütüphanesi bulunmaktadır. Bunlar Turhal, Zile, Niksar, Erbaa ilçe kütüphaneleri, İlahiyat ve Tıp Fakültesi Kütüphaneleri olarak okuyucularımıza hizmet vermektedir. 

Kütüphane binamız 3.470 m2 oturum alanı üzerine 1509 m2 kapalı alan olarak inşa edilmiş ve 4 kattan oluşmaktadır. Aynı anda 350 kişinin oturarak yararlanabileceği 4 salonu mevcuttur. Ayrıca 40 kişinin aynı anda yararlanabileceği görsel işitsel salonumuz bulunmaktadır.

Kütüphanemiz kaynak ve hizmetleri her yıl çeşitlenerek devam etmektedir. 146.314‘ü basılı kitap, 71.969 E-dergi, 393.303 E-book, 43 adet veri tabanı, Açık Erişim Bilgi Sistemi, Elektronik tez veri bankası, nadir el yazması eserleri ve Tokat Şehir Kitaplığı ile bölgenin büyük kütüphaneleri arasında yer alan kütüphanemiz sadece kendi bölgesindeki araştırmacılara değil Üniversite Kütüphaneleri arası işbirliği platformu çerçevesinde tüm Türkiye’deki araştırmacılara hizmet vermektedir.

 Modern kütüphanecilik hizmetlerinin tümünü kütüphanemizde görmek mümkündür. Yeterli personel sayısı ve bütçesiyle istediği her kaynağı sağlayan;  konusunda uzman personeli ile sizlere daima hizmet verme yarışında olan kütüphanemiz öğrenci ve araştırmacılarımızın her zaman yanında olmuştur. Açık erişim arşiviyle akademisyenlerin araştırmalarını ve ders notlarını rahatlıkla bulabileceğiniz bir bilgi merkezi olarak kütüphaneler arası işbirliği sayesinde kütüphanemizde olmayan kaynakları size en yakın yoldan ulaştırmak için büyük bir gayret gösterilmektedir. 

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60150, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.