EBSCO Mobile

Duyurular

EBSCO Mobile

 •  10 Ocak 2023 Salı
 •  145 Görüntüleme
 •  Yazdır

Değerli Araştırmacılar,

 

TÜBİTAK ULAKBİM tüm üniversitelerimize dünyanın önde gelen akademik kaynaklarından 10.000’lerce tam metin yayına erişim imkanı sağlamaktadır. TÜBİTAK ULAKBİM kaynakları artık mobil cihazlardan da taranabilmektedir. “EBSCO Mobile” uygulamasını indiren ve üniversiteleri üzerinden yetkilendiren tüm araştırmacılar aşağıdaki özelliklerden faydalanabilirler. https://youtu.be/A-ItRqmyghY adresindeki kısa bir video’yu izleyerek genel bilgi edinebilirsiniz. “EBSCO Mobile” uygulamasının indirilmesi, yetkilendirilmesi ve kullanımına dair detayların anlatılacağı eğitimleri https://more.ebsco.com/Public-Sessions-CP-1627331.html adresinde görebilirsiniz. 

 

 • “EBSCO Mobile” uygulaması TÜBİTAK ULAKBİM’in sağladığı kaynaklar için tek giriş noktası sunar, literatür taramanızı her zaman ve her yerden yapabilmenize olanak verir.

 • Mobil uygulama ile tarayabileceğiniz veri tabanları: EBSCO, Emerald, ERIC, IEEE, JSTOR, Ovid, ScienceDirect, Scopus, Springer, Taylor & Francis, Web of Science, Wiley.

 • 30.000’in üzerinde dergiden milyonlarca makaleye tam metin erişim sağlayabilirsiniz. Dünyanın önde gelen yayıncılarından derlenmiş bu koleksiyondaki dergiler alanlarında temel danışma kaynağı alan indekslerinde ve atıf indekslerinde yer almaktadırlar.

  • ATLA Religion, ERIC, Historical Abstracts, MLA International Bibliography, PsycINFO, Social Sciences Citation Index (SSCI), Scopus
  • AGRICOLA, Biological Abstracts, CAB Abstracts, Chemical Abstracts, E.I. Compendex, GeoRef, Inspec, MEDLINE (PubMed), Science Citation Index (SCI), Scopus
 1. My EBSCO hesabı ile yetkilendirme yapmak için öncelikle bilgisayarınızdan bir My EBSCO hesabı oluşturunuz. https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&profile=eds adresine üniversite internet ağındayken giriş yaparak My EBSCO hesabınızı oluşturabilirsiniz. Gmail’iniz ile senkronize edebileceğiniz gibi, manuel olarak kullanıcı adı ve şifre de alabilirsiniz.

 2. Kurumsal e-posta hesapları ile yetkilendirme yapmanız gerektiğinde karşınıza üniversite logonuz ve gerekli yönergeler gelecektir. Bu durumda tek yapmanız gereken üniversite e-posta ve şifre bilgilerinizi kullanmaktır.

 • Mobil uygulama 30 günde bir yetkilendirilmelidir.Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60150, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.