Kütüphaneler Arası İstek

Bağlantılar

Kütüphaneler Arası İstek

  •  26 Şubat 2020 Çarşamba
  •  1862 Görüntüleme
  •  Yazdır

Kütüphanemiz, aşağıdaki kurallar çerçevesinde okuyucuların araştırma faaliyetleri için kütüphaneler arası materyal ödünç verme/alma hizmeti sunar.


a) Bu hizmetten üniversitemiz akademik ve idari personeli ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanır.

b) Ödünç verilen/alınan materyalin sayısı, iade ve ek iade süreleri ödünç veren kütüphanenin kurallarına göre belirlenir.

c) Kütüphanemizden diğer Üniversite kütüphanelerine ödünç verilen materyal 30 (otuz) gün süre ile en fazla 5 (beş) adet olarak verilir. Üniversitemizden yapılan ödünç istekleri, kütüphanemizin web sayfası üzerinden yapılmaktadır.

d) Kütüphanemizden ödünç verilen materyalin süresi en fazla 2 defa uzatılabilir. Ek süre talebi, iade süresi dolmadan en geç 3 (üç) gün önce yapılır.

e) Kütüphaneler arası ödünç verilen materyali, ödünç verme süresi sonunda iade etmeyen ya da özenle kullanmayan okuyucu kütüphaneler arası hizmetlerden Başkanlığın belirlediği süre zarfında faydalanamaz.

f) Kütüphaneler arası ödünç hizmetinden faydalanmak isteyen okuyucular, hizmet sırasında oluşacak ücretleri (kargo vb.) karşılamakla yükümlüdür.


Kütüphaneler Arası İstekte Bulunabilmek İçin:

İstenilen Eserin Eser Adı ve Yazar bilgileri aşağıda belirtilen personelimize mail yoluyla  iletilmelidir. Mailin konu başlığı "Kütüphaneler Arası İstek" olmalıdır. Mail tarafımıza ulaştığında gereken işlem yapılacak ve ivedi şekilde tarafınıza ulaşılacaktır.


YÖK Tez İsteği

2006 ve öncesi Türkiye'de hazırlanmış tezlerin yök tez merkezinden temini çıktı/fotokopi formatında hizmete sunulur.


 Sorumlu Personeller


Turan KILINÇ 

      Tel:  0356 252 14 52

      Dahili Tel:  1661

      E-Posta:  turan.kilinc@gop.edu.tr

 

Aylin KAYMAK

      Tel:  0356 252 14 52

      Dahili Tel:  1661

      E-Posta:  aylin.gelbal@gop.edu.tr

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60150, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.