Veri Tabanlarımız

Bağlantılar

Veri Tabanlarımız

  •  26 Şubat 2020 Çarşamba
  •  7114 Görüntüleme
  •  Yazdır

ÜNİVERSİTEMİZ TARAFINDAN SAĞLANAN VERİTABANLARI

AYEUM

Kurumsal mail adresiyle üye olunarak kampüs içi ve dışı erişim sağlanır. 

AYEUM sosyal, fen, sağlık ve eğitim bilimlerinde kullanılan nitel, nicel ve karma araştırma yöntemlerinin online dersler ve yüzyüze eğitimler yoluyla verildiği bir araştırma merkezidir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, akademisyenler, araştırmacılar ve kamu kurumlarındaki uzmanlara araştırma yöntemlerinde kullanılan yazılımları ve yöntemleri ayrıntılı bir şekilde anlatmayı amaçlamaktadır. 
Asos İndeksIP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Asos İndeks; Türkiye’de var olan dizinleme kültürünün üzerine kurulmuş, yayınlanan tam metin ve bu metinlerdeki atıf yapan ile atıf yapılan metin arasındaki ilişkiyi bilimin hizmetine sunan bir veritabanıdır. Asos İndeks kapsamı; Fen, Sağlık ve Sosyal bilimler alanında yayın yapan dergileri indekslemek ve dergilerde yayınlanan makalelere yapılmış atıfları araştırmacılara sunmak şeklindedir.
Asos İndeks’te, ulusal ve uluslararası yayın yapan 1400’den fazla dergiye erişebilir, bu dergilerde yayınlanan 160.000’den fazla makaleye ait tam metinleri araştırmalarınızda kullanabilirsiniz. Ayrıca Asos İndeks tarafından taranan dergilerden çalışmalarınıza yapılan atıfları görüntüleyebilirsiniz. Asos İndeks’e bilgisayarlarınızdan veya mobil cihazlarınızdan erişebilirsiniz.
Akademik TVIP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Akademik TV, farklı öğrenim seviyelerindeki kullanıcılara hitap eden videolar barındıran ve akademi camiasına hizmet etmeyi amaçlamış milli bir video veri tabanıdır. Kullanıcılar sistemde yer alan videoları izleyebileceği gibi sisteme ücretsiz kayıt olup video yüklemesi de yapabilirler. Akademik TV’de, Türkiye’de gerçekleştirilen onlarca akademik sempozyuma ait akademik bildirilerin video sunum halleri yer almaktadır. Yüzlerce konu başlığında yayımlanmış binlerce videoyu bünyesinde barındırmaktadır. Ayrıca eğitmenler tarafından oluşturulmuş, farklı konu başlıklarında yayımlanmış kurslar Akademik TV’de yer almaktadır. Akademik TV tüm akademi camiasına katkı sağlamayı hedefleyen bir veritabanıdır. Bu kapsamda üniversite öğrencileri ve akademisyenler kurumlarının internet ağından giriş yaparak sistemi kullanabilmektedir. Bunun yanı sıra kurumsal e-posta adresleri ile sisteme kayıt sağladıklarında kurumlarının internet ağına gerek kalmadan da sistemi kullanabilmektedir. Akademik TV kullanım kılavuzunda daha detaylı kullanım bilgisi mevcuttur.
Akademik SunumKurumsal mail tanımlıdır.Kurumsal "gop"uzantılı mail adresiniz ile üyelik yapmanız yeterlidir. 
Akademik Sunum Türkiye'nin ilk ve tek akademik sunum platformudur. Barındırdığı binlerce sunum ile hem akademisyenlere hem de öğrencilere hizmet vermektedir..
ClinicalKey
IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür. 

ClinicalKey aranılan klinik bilginin bulunmasını ve uygulanmasını kolaylaştırarak klinik kararları destekleyen bir klinik arama motorudur. ClinicalKey 50.000’den fazla tıbbi ve cerrahi videosu ve çeşitli uzmanlık alanlarında 300 procedure consult videosuna erişim sunmaktadır. 

Hukuktürk

IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Mevzuat ve Hukuk Veri Tabanı. Son 16 ayda 45.000 tasnif edilmiş içtihat, 8000 yeni, tasnifli Uyuşmazlık Mahkemesi içtihadı, Resmi Gazetenin ilk sayısından günümüze kadar olan içeriğinin sunumu, İçeriğin Word veya PDF ortamına aktarılabilmesi, İngilizce arayüz ve menüler, Metinlerin üstünde “Google Translate” ile bütün içeriklerin anında istenilen dile çevirilebilme olanağı, Aramalarda sıralama özelliği bulunmaktadır

İdeal Online e-dergi


IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür. 
Akademik, Popüler, Kültürel Türkçe dergilerden oluşan veritabanıdır.

İdeal Online Tıp Kitapları


IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür. 
Önde gelen yerli tıp kitaplarının bulunduğu veritabanıdır.

İdeal Online Din Bilimleri

IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Din bilimlerine dair yerli veritabanıdır.

Kazancı Hukuk Otomasyon

IP aralığı tanımlıdır. Kampüs içi bağlantı mümkündür. Kampüs dışı erişim için akademik ve idari personelin sibel.akin@gop.edu.tr ile iletişime geçmesi gereklidir.
5.000.000 (beş milyon) adede yaklaşan mevzuat-içtihat metni ve Türkiye’de bir çok hukukçunun kaynağı olan hukuk yazılımları ve 7/24 kesintisiz hizmet vermekte olan internet sitesidir

Proquest Ebrary

IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
ProQuest Ebrary, işletme, sağlık ve tıp, dil ve edebiyat, sosyal bilimler, eğitim, sanat, bilim ve teknoloji de dâhil olmak üzere tüm önemli alanlarda elektronik kitap içeren veritabanıdır.
Proquest CentralIP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
ProQuest Central, işletme, sağlık ve tıp, dil ve edebiyat, sosyal bilimler, eğitim, sanat, bilim ve teknoloji de dâhil olmak üzere tüm önemli alanlarda elektronik yayınlar içeren veritabanıdır.

SOBİAD

IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Sobiad Atıf Dizini Hakkında: Sobiad, Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri , Sağlık Bilimleri alanlarında yayınlanan toplamda 1278 derginin indekslendiği,atıflarının bulunduğu bir veri tabanıdır

UpToDate

IP aralığı tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
UpToDate, sahip oldugu 360.000’den fazla kullanıcısı ile dünyanın en güvenilen medikal bilgi kaynaklarından birisidir. Uluslarararası alanlarda 145’den fazla ulkede binlerce hastane doktoru tarafindan kullanilmasi UpToDate’e dunya capinda gosterilen guvenin önemli bir gostergesidir
BookCites 
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Bookcites Atıf Dizini Hakkında: Bookcites, Kolay arayüze ve birden fazla arama seçeneğine sahiptir. Sadece atıf değil bașlık ve yazarda da arama yapılabilmektedir. Kurumlara özel hazırlanmıș olan panelde kurumsal atıf sayısı, okuma ve indirme sayıları gibi gelișmiș istatistikler detaylı olarak sunulmaktadır 
LehçedizIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Lehçediz projesi ile; Türk dili ile yazılmış olan eserlerdeki sözcüklerin, hangi sözcüklerle bir araya getirildiği, hangi anlamlarda ve bağlamlarda kullanıldığı ortaya konulabilmektedir. Ayrıca, edebî eserlerdeki folklorik unsurlar tespit edilebilmekte, dilin tarihsel süreçte geçirdiği değişim takip edilebilmektedir. Bunun yanı sıra, şair/yazarların üslupları hakkında, somut ve istatistikî verilere de ulaşılabilmektedir. Proje sürecinde tanıklı ve tarihsel bir Türkçe sözlüğün oluşturulması hedeflenmektedir. Şair/yazarların üsluplarının ve sözvarlıklarının mukayesesinin araştırma konusu yapılabilmesi, çalışma kapsamında elde edilecek verilerle kolaylaşacak ayrıca şerh çalışmaları ve Osmanlı kültür tarihi araştırmaları dökümü yapılan daha somut verilerle ve örneklerle desteklenebilecektir.
WikilalaIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Wikilala matbaanın icadından sonra basılmış Osmanlıca metinler (gazete, dergi, kitap ve belge) içerisinde "arama" yapılmasına olanak sağlayan bir dijital kütüphanedir. Meraklıların veya akademik çalışmalar yapan araştırmacıların halihazırda Osmanlıca metinlerde Latin harfleriyle arama yapabilmelerine imkân tanıyan bir kütüphane bulunmamaktadır. Dijital baskı çağına gelinceye dek araştırmacılar Osmanlıca metinler içerisinde aradıklarını bulabilmek için sayfalarca konu başlığını taramak, hatta satır satır metin okumak zorundaydılar. Oysa Wikilala sayesinde tek bir hamle ile aradıkları tüm başlık ve içeriklere saniyeler içerisinde ulaşabilirler.
E-OsmanlıcaIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.Kurumsal "gop"uzantılı mail adresiniz ile oturum açmanız gereklidir.
Müfredate uygun dersler ile interaktif olan sınavlara girerek kolayca sertifika sahibi olun.Sözlük, çeviri ve kelime çözücü özelliği ile akademik eğitiminizi ek kaynaklarla pekiştirin.Dünya çapındaki kurum ve üyelerimiz ile okuma/yazma pratikleri yaparak eğitim alın.Yanlış cevaplarla can kaybedin, zamana karşı çalışın, seviyenizi yükseltin.

Library Discovery  
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Libdis akademisyen ve araştırmacıların akademik yayın ihtiyaçları için özelleştirilmiş koleksiyonlar sunan bir akademik veri tabanıdır. Belirli alanlarda seçkin tam metin yayınlardan oluşan koleksiyonlar ile araştırmalarınız için eşsiz akademik kaynaklar bulabilirsiniz. Libdis’de her koleksiyon kendi için de 32 farklı disipline ayrılmış, meta verileri kontrol edilmiş, erişim uçları düzenlenmiş içeriklerden oluşur. Libdis kendi gelişmiş arayüzü ile hizmet verdiği gibi, kurumumuz da yer alan Piri Keşif Aracı ile bütünleşmiş çalışmaktadır
KelimecomIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.Kurumsal "gop"uzantılı mail adresiniz ile oturum açabilirsiniz.
Bilinmeyen kelime kalmasın!" sloganıyla 2019'da yola çıkan Kelime.com ilk sürümüne kelimex adıyla başladı. Yayın hayatına tarihî dillerin öğrenimini kolaylaştırma ve eski metinlerdeki okunamayan metinleri çözümleme gayesiyle eski Türk sözlüklerini web ortamına taşıdı. Kısa süre içerisinde akademik camianın teveccühüne mazhar olan Kelime.com zaman içerisinde misyon ve vizyonunu genişletti, sözlükler veritabanı adıyla yeni bir kimlik kazandı.
Hiper KitapIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Hiperlink tarafından geliştirilmiş olan Hiperkitap, bilgiye olan ihtiyacı hızlı, kolay ve ekonomik bir şekilde gidermek, bilgiye gereksinim duyan kurum/kuruluşlara, araştırmacılara ve okuyuculara en ileri teknolojilerle cevap vermek için tasarlanmıştır. Hiperkitap, dil ve edebiyat, tarih, felsefe, psikoloji, hukuk, bilgisayar, çevre, kişisel gelişim, mühendislik ve teknoloji, ekonomi ve finans, tıp, işletme gibi 28 ana konu başlığı altında 400 yayınevinden 26.000’den fazla e-kitap içermektedir. On binlerce e-kitabın yanı sıra Hiperkitap; atlaslar, sözlükler, ansiklopediler gibi danışma kaynaklarını da içermektedir.
LexperaIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi, hukuki araştırmalarınızı online olarak yapabilmeniz için tasarlanmış, kullanımı kolay ve kapsamlı bir Hukuk Bilgi Sistemi’dir. LEXPERA bilgi işleme teknolojisi ile dizayn edilmiş sistemde, farklı hukuk kaynakları içerisinde daha hızlı arama yapar ve daha fazla kaynağa erişebilirsiniz.Pratik görüntüleme araçları ile hukuki yorum ve analizi kolaylaştıran çözümler sunan sisteme, www.lexpera.com.tr adresinden erişebilir, cep telefonu ve tablet gibi mobil cihazlardan giriş yapılarak kullanabilirsiniz.

Turcademy Sosyal BilimlerIP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.Kurumsal "gop"uzantılı mail adresiniz ile oturum açmanız gereklidir
Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur. (Sosyal Bilimler Paketi erişimi açıktır.)
TÜBİTAK/EKUAL TARAFINDAN SAĞLANAN VERİTABANLARI
CAB Abstracts  IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.  

Tarım, uygulamalı yaşam bilimleri, ormancılık, insan beslenmesi, veterinerlik, tıp ve çevre konularından oluşan veri tabanıdır. Tarım ve uygulamalı yaşam bilimlerinde en yüksek sayıdaki süreli yayın koleksiyonu kapsayıp, 1910 yılından günümüze zengin bilgi içeriğine sahiptir. Bütün içerik, CAB Direct arayüzünden kullanıcılara sunulur

EBSCO- Academic Search Ultimate

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür. 

Dünyanın en kapsamlı çok disiplinli veri tabanı olan Academic Search Ultimate, sosyal ve beşeri bilimlerde olduğu kadar bilim, teknoloji, mühendislik ve daha birçok alanda en değerli hakemli tam metin dergileri içeren lider veri tabanıdır.

EBSCO- Business Source Ultimate 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür. 
İktisadi ve İdari Bilimler, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakülteleri için derlenen Business Source Ultimate, alanında dünyanın en kapsamlı tam metin dergi içeriğinin yanı sıra sunduğu birçok farklı doküman türü ile komple bir araştırma aracıdır.

EBSCO- Central & Eastern European Academic Source 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.r

Orta ve Doğu Avrupa ülkelerinde yayınlanan akademik dergilerin tam metinlerini içeren bu veri tabanı, hem çok disiplinlidir hem de birçok farklı dilde yayını kapsar. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 30’un üzerinde ülkeden 660’a yakın tam metin dergiden oluşan bir koleksiyon sunar.

EBSCO- ERIC

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.ERIC (the Education Resource Information Center), eğitim bilimleri literatürü için temel veri tabanıdır ve bu alanda çalışan tüm araştırmacıların ilk danışma kaynağıdır. Bu veri tabanı, Current Index of Journals in Education ve Resources in Education Index içerisinde yer alan dergilere erişim sağlar

EBSCO- MasterFILE Complete 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Bu veri tabanı dünyanın önde gelen yayıncılardan derlenmiş ve genel ilgi alanlarına dair kaynakları barındıran dünyanın en kapsamlı tam metin popüler dergi kaynağıdır.

EBSCO- MasterFILE Reference eBook 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
MasterFILE Complete’in tamamlayıcısı olan bu kaynak, referans kitapların elektronik versiyonlarından oluşturulmuştur. 800’e yakın tam metin eKitap içeren bu koleksiyondaki eKitaplar Abdo Publishing, Cambridge Scholars Publishing, Cornell University Press, Nomad Press, The University of North Carolina Press gibi önemli yayınevlerinden gelmektedir

EBSCO- Newspaper Source Plus 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür.
Dünyadaki önemli haberler için tam metin içerik sağlayan bu veri tabanı, gazetelerden, haber bültenlerinden ve haber dergilerinden milyonlarca kayıt içerir. Ek olarak, televizyon ve radyo haberlerinin metinlerini ve popüler haber kaynaklarından günlük bilgileri içerir

EBSCO- Open Dissertations

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

1,200,000’den fazla doktora tezini tam metin olarak içerir.

EBSCO- Regional Business News 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Business Source Ultimate için tamamlayıcı olan bu veri tabanı özellikle Birleşik Devletler ve Kanada kaynaklı, 100’den fazla yerel işletme yayınından gelen tam metinleri sunar

EBSCO- The Belt and Road Initiative Reference Source 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
“Bir Kuşak, Bir Yol” çalışmalarını destekleyen bu eşsiz, tam metin veri tabanı, onlarca ülkede yayınlanmış binlerce akademik dergi içerir.

EBSCO- TR Dizin 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
TR Dizin’in kapsamını oluşturan ulusal bilimsel dergiler, ULAKBİM TR Dizin uzmanları ile ilgili konu alanlarındaki uzman ve akademisyenlerden oluşan komiteler tarafından Dergi Değerlendirme Kriterlerine bağlı olarak seçilmektedir

EBSCO- Applied Science & Business Periodicals 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
1913-1983 döneminde yayınlanmış olan 2,000’den fazla yayını indeksleyen yaşam bilimleri ve iktisadi idari bilimler alanındaki temel indekslerden biridir.

EBSCO- Applied Science & Technology Index 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Bu arşiv veri tabanı 1913 ve 1983 yılları arasındaki önemli bilimsel çalışmalara, tartışmalı konuların çözümlerine, yenilikçilerin bulgularına ve teknolojinin gelişmesine adına yapılan araştırmalara ışık tutan mükemmel bir referans kaynağıdır

EBSCO- Art Index Retrospective

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Bu arşiv koleksiyonu, 1929’dan 1984’e kadar geçen süreci kapsayacak şekilde sanat ile ilgili birçok konuyu ele alır. Yarım yüzyıldan fazla bir süre için sanat literatürü sunan bu veri tabanı, 600’den fazla dergiye ek olarak 25,000’in üzerinde kitap incelemesini indeksler

EBSCO- Business Periodicals Index 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

İş ve işletme araştırmaları için değerli bir kaynak olan Business Periodicals Index Retrospective: 1913-1982, 70 yıllık akademik arşivinde akademik ve ticari dergileri indekslemektedir ve içerisinde Industrial Arts Index (1913-1957) veri tabanını da barındırır.

EBSCO- Education Index 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Education Index Retrospective, birçoğu hakemli olan 800’den fazla yayını detaylı bir şekilde indeksleyerek, aralarında kitap incelemeleri de bulunan 850,000’den fazla kayıt sunar.

EEBSCO- European Views of the Americas: 1493-1750

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
John Carter Brown Library ile işbirliği içerisinde EBSCO Information Services, 1750’den önce Avrupa’da Amerika hakkında yazılan basılı kayıtlar için kapsamlı bir rehber üretti. Toplamda 32,000’den fazla kayıt içerir.

EBSCO- GreenFILE

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Doğa ile ilgili multidisipliner bir veri tabanı olan GreenFILE, çevre ile tarım, eğitim, hukuk ve teknoloji gibi çeşitli disiplinler arasındaki bağlara dikkat çeker

EBSCO- Humanities & Social Sciences Index Retrospective

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Bu değerli araştırma kaynağı beşeri ve sosyal bilimlerin farklı alanlarındaki önemli dergileri yüksek kalitede indekslemektedir ve içerik 1907’ye kadar uzanmaktadır

EBSCO-  (LISTA) 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
1960 kadar uzanan içeriği ile LISTA, kütüphane, bilgi ve belge yönetimi ve bilgi bilimleri ile ilgili araştırmalar için hazırlanmıştı

EBSCO- Newswires

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
EBSCO'nun Newswires adlı veritabanı, Associated Press, United Press International, PR Newswire, Xinhua, CNN Wire ve Business Wire'ın başlıca dünya haberlerine sürekli olarak ve neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar

EBSCO- PubMed İndeksi: MEDLINE 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Tıp, sağlık ve yaşam bilimleri alanları için temel danışma kaynağıdır. PubMed arayüzü üzerinden taranabilen MEDLINE indeksi aynı zamanda EBSCO’nun EBSCOhost platformu üzerinden de taranabilir ve kütüphane koleksiyonunuzdaki tam metinler için akıllı bağlantı fonksiyonu sunar

EBSCO- Social Sciences Index 

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

Sosyal ve beşeri bilimler alanında önemli dergileri indeksleyen bu kaliteli referans aracının içeriği 1900’lerin başına kadar uzanır ve içerisinde yaklaşık bir milyon kayıt bulunur

EBSCO- Teacher Reference Center

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Profesyonel eğitimcilere yardımcı olmak amacıyla, 220’den fazla hakemli öğretmen ve yönetici dergisini özetleri ile birlikte indeksler

EBSCO- Web News

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
EBSCO'nun Web News adlı veritabanı, tüm dünyadan binlerce önemli haber beslemesine neredeyse gerçek zamanlı erişim sağlar. Bu koleksiyon farklı konularda 14.000'den fazla haber beslemesi içermektedir 

DynaMed

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Hekimler tarafından hekimler için hazırlanan DynaMed ile hasta başında ortaya çıkan klinik sorulara hızlı, kanıta dayalı ve uygulanabilir cevaplar verilir. En önemli 500 tıp ve sağlık bilimleri dergisi editörler tarafından her gün incelenir, en güncel kanıta dayalı bilgi ile hastalıklara ve ilaçlara dair özetler hazırlanır, hazır ve güvenilir bilgi olarak sunulur.

Emerald Premier eJournal

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
İşletme, yönetim, ekonomi, strateji, pazarlama, maliye, finans, insan kaynakları, öğrenme, örgütsel çalışmalar, bilgi yönetimi, yöneylem, lojistik, kalite, çevre yönetimi, kamu yönetimi, eğitim, sağlık ve sosyal bakım, mühendislik gibi konularda 309 adet dergiye ve binlerce makaleye online erişim sağlayan Emerald Premier eJournal kendi alanında dünyanın önde gelen veri tabanlarından biridir

IEEE

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
IEEE ve IEE’nin 120’den fazla dergisi, 900 standart ve 400 yıllık konferansın bildirisinden oluşan 1950 yılına kadar inen 1,2 milyon belge. 1963’den 1987’e kadar Proceeding of the IEEE içindeki 12.000’den fazla belge ve 1913’te basılan ilk dergi Proceeding of the Institute of Radio Engineers’den başlayarak bütün sayılarda eklenmektedir

iThenticate

Kurumsal mail adresiyle üye olunarak kampüs içi ve dışı erişim sağlanır.
Akademik düzeyde üretilecek makalelerdeki kopyacılık (intihal) oranının otomatik olarak tespiti için kullanılmaktadır. Veritabanına erişim için kayıt olmak gereklidir. Doktora derecesi ve üzerinde akademik yetkinliğe sahip öğretim üyelerine kullanım hakkı verilmektedir.

JSTOR Archive Journal Content

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

JSTOR Archive Journal Content veri tabanını EKUAL kapsamına dâhil ederek 2018-2020 yıllarını kapsayacak şekilde Ulusal Lisans anlaşması imzalayarak üyelerin erişimine sunmuştur. JSTOR veri tabanı kapsamında multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye erişim sağlanabilmektedir.

Mendeley
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

Mandeley size araştırmanızı organize etme, meslektaşlarınız ile işbirliği yapma, yeni içerikler keşfetme ve dört milyondan fazla kullanıcı ile irtibat sağlamaya yardımcı olur.

OVID-LWW
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Tüm akademik ve hastane kütüphaneleri için vazgeçilmez nitelikte olan ve sadece Ovid kapsamında yer alan LWW Total Access Dergi Koleksiyonu; yüksek kaliteli tam metin tıbbi kaynaklarla dolu, birçok uzmanlık alanı içeren tıbbi bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlamaktadır

ProQuest Dissertations & Theses

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür

ProQuest Dissertations & Theses Global iLibrary of Conress'in resmi tez arşividir ve tüm dünyadan 3.000'den fazla kurum ile işbirliği yapmaktadır. Her yıl veritabanına 130.000 yeni tez eklenmektedir.

ScienceDirect Freedom Collection
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Kimya ve kimya mühendisliği, klinik tıp, bilgisayar bilimi, yer ve gök bilimi, ekonomi, işletme ve yönetim, mühendislik, enerji ve teknoloji, çevre bilimleri ve teknoloji, yaşam bilimi, madde bilimi, matematik, fizik ve astronomi, sosyal bilimler gibi farklı disiplinlerde 2318 dergi ve 30 e-kitap serisine tam metin erişim sağlamaktadır

Scopus

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
SciVerse Scopus bibliyometrik araçlarla birlike araştırmayı izlemeye, anataliz etmeye ve görselleştirmeye yarayan; hakemli yayınlardan oluşan en büyük özet ve atıf veri tabanıdır
Springer Nature 
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Kimya, bilgisayar bilimi, ekonomi, mühendislik, çevre bilimleri, yer bilimleri, hukuk, yaşam bilimleri, matematik, tıp, fizik ve astronomi konularını kapsar

Taylor & Francis

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
CRC Press, Routledge, Focal Press, Psychology Press, Apple Academic Press, Ashgate, Garland Science ve daha birçok yayınevinden fen bilimleri, tıp, beşeri bilimler, sosyal bilimler, eğitim, davranış bilimleri ve hukuk gibi 53 farklı disiplinden 125.000’den fazla e-kitaba erişim sağlamaktadır

Turnitin

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Benzerlik analiz programı
İntihal.Net
IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Benzerlik analiz programı

Web of Science

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Web of Science, çok sayıda farklı akademik disiplin için kapsamlı atıf verileri sunan birden çok veritabanına abonelik tabanlı erişim sağlayan veritrabanıdır.

Wiley Online Library

IP tanımlıdır.Kampüs içi ve dışı bağlantı mümkündür
Ticaret, maliye, yönetim, kimya, bilgisayar bilimi, yerbilim, eğitim, mühendislik, hukuk, yaşam bilimleri, tıp, matematik, istatistik, fizik, psikoloji, veterinerlik, ziraat vb. alanlarda 1997’den günümüze Wiley-Blackwell tarafından yayımlanan 1485 dergiye tam metin erişim imkanı sağlar. 
AÇIK ERİŞİM VERİTABANLARIKezanaAçık erişimli olarak kullanıma açıktır

Açık erişim ve ücretsiz olan Kezana platformu içerisinde, Türkiye’den makaleler ve tezler tam metin taranabilir olarak sunulmaktadır.

DergiParkAçık erişimli olarak kullanıma açıktır

TÜBİTAK ULAKBİM çatısı altında, Türkiye'de yayınlanan akademik hakemli dergiler için elektronik ortamda barındırma ve editoryal süreç yönetimi hizmeti sunar. DergiPark, ulusal akademik dergilerin standartlara uygun olarak varlık kazanmasına ve uluslararası görünürlüğünün artırılmasına destek olur.

İlahiyat Makaleleri Açık erişimli olarak kullanıma açıktır Bu veri tabanı başta İlâhiyat fakültelerinin yayımlamakta olduğu dergiler olmak üzere, çeşitli yayınevi ve kurumlar tarafından basılan ilmî süreli yayınlarda yer alan İlâhiyat alanındaki makaleler ile sempozyum ve kongrelerde sunulan tebliğleri kapsamaktadır.
Kadı Sicilleri
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır
Bu veri tabanında toplam 28.409 adet mahkeme sicili ve muhtelif defterlere ait künye bilgisi yer almaktadır. Defterler İSAM Kütüphanesi'nde dijital olarak incelenebilmektedir. Veri tabanı ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi kutuphane@isam.org.tr adresine bildirebilirsiniz.
Osmanlı Salnâmeleri 
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır
Bu veri tabanı Osmanlı devlet ve vilayet salnameleri ile Nevsal’leri kapsamaktadır. Veritabanında şu an itibariyle 670 adet eserin tam metin PDF’leri verilmiştir. Veri tabanı ile ilgili görüş ve düşüncelerinizi kutuphane@isam.org.tr adresine bildirebilirsiniz.
Osmanlıca Makaleler 
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır
Bu veri tabanı, Osmanlıca dergilerde yer alan tarih, edebiyat ve İslâm ilimlerine dâir makalelerden oluşmaktadır. Şimdilik 35.679’dan fazla makalenin künyesi ile tam metinlerinin (PDF olarak) yer aldığı veri tabanı devamlı geliştirilerek yeni makaleler eklenecektir.
Risaleler Veri Tabanı
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır
Bu veri tabanı, tarih, edebiyat ve İslâmî ilimlerle ilgili risâlelerden oluşmaktadır. Şimdilik 3.961 civarında risâlenin tam metinlerine (PDF olarak) ulaşabileceğiniz veri tabanı devamlı geliştirilerek yeni risaleler eklenmeye çalışılacaktır.
Türk Tarih, Edebiyat, Kültür ve Sanat Makaleleri 
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır
Veri tabanında hâlihazırda 92.683 bibliyografik künye yer almakta olup dijital izni alınan 74.538 makalenin tam metin PDF’leri yer almaktadır. Makale PDF'lerinin veri tabanımızda açılmasına izin veren başta müellifleri olmak üzere yazı işleri sorumluları, editör ve yayıncılar ile ilgili kurumlara teşekkür ederiz
PubMedAçık erişimli olarak kullanıma açıktır

PubMed, sağlığı hem küresel hem de kişisel olarak iyileştirmek amacıyla biyomedikal ve yaşam bilimleri literatürünün araştırılmasını ve geri çağrılmasını destekleyen ücretsiz bir kaynaktır.

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü

Açık erişimli olarak kullanıma açıktır

Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü başlangıçtan günümüze kadar Türk edebiyatına ait şair ve yazarların biyografilerini modern biyografi anlayışına göre ele alan bir çalışmadır. Genel Ağ ortamında bütün dünyanın hizmetine sunulan Türk Edebiyatı İsimler Sözlüğü, belirli aralıklarla yeni araştırmalar ışığında güncellenecektir.
Türkiye Akademik ArşiviAçık erişimli olarak kullanıma açıktır

TÜBİTAK ULAKBİM’de geliştirilen Türkiye Akademik Arşivi (Harman), ulusal arşivler, dergiler (veri sağlayıcılar) ile arama motoru servisleri (servis sağlayıcılar) arasında ilişki kurarak, uluslararası standartlara uygun olarak gereksinim duyulan içeriğe erişim sağlayan üst veri harmanlama yazılımıdır.
Türkiye Yazma Eserler KurumuAçık erişimli olarak kullanıma açıktır

Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı'na ait açık erişimli bir kaynaktır. 
OpenEdition Books
Açık erişimli olarak kullanıma açıktır

OpenEdition Books, 110'dan fazla yayıncıdan beşeri bilimler ve sosyal bilimler alanında 10.000'den fazla kitabı bir araya getiriyor.Eserler, kataloğun üçte ikisi için, HTML olarak serbestçe erişilebilir, alıntı yapılabilir, yazdırılabilir ve harici sitelerde "kapsüllenebilir".

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60150, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.