2020- 2021 EĞİTİM- ÖĞRETİM GÜZ YARIYILI TOGÜ MERKEZİ KÜTÜPHANESİ (PANDEMİ DÖNEMİ UYGULAMARI)

2020- 2021 EĞİTİM- ÖĞRETİM GÜZ YARIYILI TOGÜ MERKEZİ KÜTÜPHANESİ (PANDEMİ DÖNEMİ UYGULAMARI)

 •  5 Ekim 2020 Pazartesi
 •  824 Görüntüleme
 •  Yazdır

2020- 2021 EĞİTİM- ÖĞRETİM GÜZ YARIYILI

TOGÜ MERKEZİ KÜTÜPHANESİ

(PANDEMİ DÖNEMİ UYGULAMARI)

 1. Kütüphanemiz hafta içi saat 08.00- 18.00 saatleri arasında hizmet verecektir.
 2. Ödünç/ iade birimi ve çalışma salonlarımız saat 17.00’de kapatılacak olup bina güvenlik görevlisi saat 17.00’ye kadar binanın güvenliğini sağlayarak saat 17.00’den sonra kütüphanede kullanıcı kalmaması için gerekli kontrolleri yapmak suretiyle çalışma salonlarımızı kilitleyerek kütüphanenin güvenli bir biçimde kapanmasını sağlamalıdır.
 3. Kütüphanemize maskesiz girmek yasaktır.
 4. Kütüphanemize giriş yapmadan önce kullanıcılar, ateşleri ölçülüp dezenfektan kullandırılmak suretiyle içeri alınacaktır.
 5. Giriş ve çıkış esnasında bir buçuk (1,5) metre sosyal mesafe kuralına uygun hareket edilmesi sağlanacaktır.
 6. Ödünç/İade biriminde bir buçuk (1,5) metre sosyal mesafe kuralına uyularak işlem yapılacaktır.
 7. Kullanıcılarımız kütüphanemizden ödünç materyal alabileceği gibi iade işlemlerini de gerçekleştirebilecektir.
 8. Salonlarımızın kapasitesi sosyal mesafe kuralı gereğince küçültülmüş olup her bir çalışma masası arasında en az bir buçuk (1,5) metre sosyal mesafe kuralı uygulanarak oturma planı hazırlanmıştır. Bu plan doğrultusunda salon görevlileri düzenli olarak salon kontrollerini sağlayacak, çalışma masa ve sandalyelerinin yerlerinin değiştirilmemesi konusunda azami özen gösterilecektir.
 9. Kütüphanemizde klima, vantilatör, bina havalandırması gibi cihazlar mevcut değildir. Pandemi sebebi ile salonlar pencerelerin düzenli olarak açık tutulması suretiyle havalandırılacaktır.
 10. Kütüphanemizde temizlik ve hijyen konusuna dikkat edilmektedir. Salonlarımız ve tuvaletlerimiz her gün temizlenmekte, giriş- çıkış kapı kolları ve salon kapıları gibi ekstra özen gösterilmesi gereken bölgeler ile bina asansörü gün içinde düzenli olarak temizlenmektedir.
 11. İadesi yapılan kaynaklar ve materyaller, en az 48 saat ilgili rafa yerleştirilmemekte; pandemi sebebi ile kitabın karantina bölgesinde tutulması gerekmektedir.
 12. Kütüphanemizin elektronik kaynaklarından 7/24 kampüs dışı erişim ile yararlanmaya devam edilecektir. Ayrıca “Cep Kütüphanem” uygulaması ile kişisel akıllı telefonlardan “kütüphane katalog tarama” sistemini kullanmak mümkündür. Elektronik kaynak hizmetlerimiz önceki yıllarda da olduğu gibi aynı şekilde devam edecektir.
 13. Bu dönem içerisinde kütüphanemizde tüm gün bir güvenlik görevlimiz görev başında bulunacaktır.Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Taşlıçiftlik Kampüsü, 60150, TOKAT Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı [Web Grubu], 2019© Tüm Hakları Saklıdır.