TOKAT GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
KÜTÜPHANE VE DOKÜMANTASYON DAİRE BAŞKANLIĞI
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ana Sayfası Admin Giriş Sayfası Mail Kutusu Giriş Sayfası   
 


 
Kütüphaneler Arası İstek
 

Kütüphanemiz, aşağıdaki kurallar çerçevesinde okuyucuların araştırma faaliyetleri için kütüphaneler arası materyal ödünç verme/alma hizmeti sunar.

a) Bu hizmetten üniversitemiz akademik ve idari personeli ile yüksek lisans ve doktora öğrencileri yararlanır.

b) Ödünç verilen/alınan materyalin sayısı, iade ve ek iade süreleri ödünç veren kütüphanenin kurallarına göre belirlenir.

c) Kütüphanemizden diğer Üniversite kütüphanelerine ödünç verilen materyal 30 (otuz) gün süre ile en fazla 5 (beş) adet olarak verilir. Üniversitemizden yapılan ödünç istekleri, kütüphanemizin web sayfası üzerinden yapılmaktadır.

d) Kütüphanemizden ödünç verilen materyalin süresi en fazla 2 defa uzatılabilir. Ek süre talebi, iade süresi dolmadan en geç 3 (üç) gün önce yapılır.

e) Kütüphaneler arası ödünç verilen materyali, ödünç verme süresi sonunda iade etmeyen ya da özenle kullanmayan okuyucu kütüphaneler arası hizmetlerden Başkanlığın belirlediği süre zarfında faydalanamaz.

f) Kütüphaneler arası ödünç hizmetinden faydalanmak isteyen okuyucular, hizmet sırasında oluşacak ücretleri (kargo vb.) karşılamakla yükümlüdür.


Kütüphaneler Arası İstekte Bulunabilmek İçin:

İstenilen Eserin Eser Adı ve Yazar bilgileri aşağıda belirtilen personelimize mail yoluyla  iletilmelidir. Mailin konu başlığı "Kütüphaneler Arası İstek" olmalıdır. Mail tarafımıza ulaştığında gereken işlem yapılacak ve ivedi şekilde tarafınıza ulaşılacaktır.

YÖK Tez İsteği

2006 ve öncesi Türkiye'de hazırlanmış tezlerin yök tez merkezinden temini çıktı/fotokopi formatında hizmete sunulur.

 

        Sorumlu Personel:   Aylin GELBAL KAYMAK

 

 

 
687784
Gaziosmanpaşa Üniversitesi
60150 Tokat / TÜRKIYE, Tel:+90 356 252 1616, Tasarım: Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, 2013© Tüm Hakları Saklıdır.